Czym są monitory interaktywne i jakie mają zastosowanie?

25 Czerwiec
2018

​Czy organizujesz eventy, podczas których uczestnicy korzystają z odpowiednio rozstawionych monitorów, w celu uzyskania potrzebnych informacji? A może widziałeś podobne rozwiązania w galeriach handlowych, dzięki którym klienci mogą w prosty is szybki sposób odnaleźć interesujący ich sklep czy też punkt usługowy?

Jeżeli tak – w takim razie doskonale zdajesz siebie sprawę z możliwości, jakie oferują właśnie monitory interaktywne. Opisując te nowoczesne rozwiązania skupimy się na produktach firmy Videofonika, jednego z liderów swojej branży, oferujący klientom rozwiązania nie tylko nowoczesne, ale również idealnie dopasowane nawet do ich bardzo specyficznych potrzeb.

Dlaczego warto postawić na monitory interaktywne?

W obecnych czasach warto się nie tylko wyróżniać na tle konkurencji, ale również odpowiadać na potrzeby, które posiadają nasi klienci. W wielu przypadkach taką odpowiedzią są właśnie monitory interaktywne. Poza wspomnianymi rozwiązaniami są one również popularne w takich miejscach, jak muzea czy np. gabinety stomatologiczne. Jak widać – w tym przypadku rozstrzał możliwości jest naprawdę ogromny!

A to wszystko po to, aby prezentować treści nie tylko w sposób nowoczesny i ciekawy, ale również wygodny i prosty. To sprawi, że użytkownicy jeszcze bardziej się nimi zainteresują, jednocześnie nie będą mieli problemów z zapoznaniem się z prezentowaną treścią.

Aspekty techniczne monitorów interaktywnych

Przede wszystkim, w przypadku produktów Videofoniki mamy do czynienia z nowoczesnymi monitorami, które są zintegrowane z najnowszymi nakładkami V-Skin, oferowanymi właśnie przez tę firmę. Dzięki nowoczesnym panelom LED, monitory interaktywne mogą pracować nawet w trybie 24/7 – wszystko po to, aby podołały nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom.

Firma jednocześnie zdaje sobie sprawę, że rozmiar takiego ekranu jest kwestią nie tylko bardzo istotną, ale tez ogromnie indywidualną. Dzięki temu wielkość monitorów jest bardzo zróżnicowana, zaczyna się bowiem od 24’. To monitory, które idealnie sprawdzą się np. do zastosowań graficznych. Co jednak w przypadku, gdy dla nas to po prostu zdecydowanie za mało?

Klienci nie powinni się tym martwić. Rozmiar może sięgać nawet 80’! Wszystko po to, aby treści były prezentowane w atrakcyjny i przyjazny sposób. W tym przypadku nawet na dużych przestrzeniach nasza treść będzie dobrze widoczna, nawet ze znacznej odległości.

Oczywistą kwestią jest fakt, że monitory posiadają opcję sterowania dotykiem oraz że dostępny jest multi touch. Jeżeli istnieje takie zapotrzebowanie, istnieje możliwość montażu podzespołów, które oferują nawet 40 punktów dotyku! I w tym przypadku możemy liczyć na indywidualne podejście i dostosowanie danego monitora czy monitorów do naszych indywidualnych potrzeb.

Dodatkowo, całość została wykonana z niezwykle wytrzymałych materiałów, dzięki czemu możemy być pewni, że monitor V-Screens wytrzyma nawet najbardziej wymagające warunki pracy. W tym wypadku mówimy również o jego powierzchni – została ona wykonana z ze specjalnego hartowanego szkła, do tego powłoka AntiGlare sprawia, że jego wykorzystywanie to prawdziwa przyjemność dla użytkowników. Palce poruszają się po niej szybko i sprawnie i co ważne – nie pozostawiają po sobie nieestetycznych śladów! To bardzo ważne w przypadkach, gdy zależy nam na tym, żeby za każdym razem, pomimo intensywnego użytkowania przez licznych klientów, monitor interaktywny prezentował się naprawdę znakomicie!

Na koniec warto wspomnieć o rozdzielczość, w końcu jest ona jednym z ważniejszych paramentów urządzeń tego typu. W tym przypadku mamy do czynienia z klasą samą w sonie – UltraHD i ilość pikseli wynosząca 3840x2160. To parametry, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Możemy być dzięki temu pewni, że każda treść czy obraz będzie prezentował się na monitorze V-Screen po prostu znakomicie.

Rozwiązanie dla profesjonalistów

Jak widać, monitory interaktywne V-Screens od firmy Videofonika zostały przygotowane z podzespołów najwyższej klasy, dzięki czemu są one w stanie spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeżeli poszukujecie rozwiązań tego typu (lub innych rozwiązań interaktywnych!) - już teraz zapraszamy na stronę internetową firmy Videofonika, by poznać więcej szczegółów o ich produktach!

My gwarantujemy, że postawienie na nie będzie znakomitym pomysłem!

To może Cię zainteresować